Розвантажувальні жилети для підводного полювання

Вода – хоч і досить звідана, але все ж таки чужа для людини стихія. Тут все по-іншому, і перебування під її товщею вимагає як відточених навичок, так і професійного спорядження. Контроль плавучості – одне з найважливіших умінь, яке має освоїти кожен дайвер. Фактично, для того, щоб зануритися під воду, необхідно перехитрити закони фізики: згідно із законом Архімеда, вода виштовхуватиме наше тіло з силою, яка дорівнює обсягу води, що витісняється, а нам необхідно його подолати. Для цього любителі підводних видів спорту беруть із собою на глибину додатковий вантаж.

Відображаються усі з 2 результатів

Дайвери та підводні мисливці використовують кілька елементів спорядження для подолання позитивної плавучості:

  • вантажний пояс – пояс, на який кріпляться металеві обтяжувачі.
  • дрібні вантажі на ногах – потрібні насамперед для початку занурення, щоб притопити ноги в ластах.
  • розвантажувальний жилет – дозволяє рівномірно розмістити обтяжувачі на тілі для комфортного занурення. Зараз є невід’ємним атрибутом спорядження підводних мисливців.

Чому саме розвантажувальний жилет?

Для підводного полювання вимоги до спорядження ще вищі: адже мисливцеві, на відміну простого дайвера, необхідно як «парити» у питній воді, а й активно рухатися. Вага, яка використовується для досягнення негативної плавучості, має бути правильно відцентрована: насамперед, правильний розподіл вантажу мінімізує навантаження на хребет, адже при концентрації ваги в одній ділянці навіть людина з хорошою фізичною підготовкою може зазнати проблем з опорно-руховим апаратом. Крім того, грамотний розподіл вантажу дасть більшу свободу і плавність рухів, дайвер не завалюватиметься на бік або докладатиме зусиль для переміщень у воді. Із завданням оптимізації розміщення додаткової ваги справляється саме розвантажувальна система.

Як вибрати жилет для вантажів?

Більшість моделей розвантажувальних жилетів для підводного полювання має універсальний розмір – стропи, що регулюються, підганяються під габарити дайвера для ідеальної посадки.

Найважливішим критерієм при виборі є кількість та конфігурація вантажів. Якщо ви вже маєте деякий досвід у підводному полюванні, то, ймовірно, емпіричним шляхом вже з’ясували, скільки ваги необхідно брати із собою. Новачки можуть скористатися формулами розрахунку необхідного для пірнання вантажу з урахуванням ваги людини і планованої товщини гідрокостюму, які можна знайти в інтернеті. Нерідко буває, що навіть досвідченому мисливцю необхідно коригувати кількість і вагу обтяжувачів: плавучість може змінитися через зміну ваги тіла, іншу щільність води і навіть залежить від спорядження.

Важливо пам’ятати, що неопрен – надзвичайно «плавучий» матеріал, і чим товстіший Ваш гідрокостюм, тим більше ваги необхідно мати на собі. Щоб швидко підлаштуватись під такі зміни, радимо звернути увагу на жилети з відсіками під стандартні вантажі – у такому разі легко додати/замінити елементи, не переживаючи про специфічний форм-фактор. Щоб уникнути незапланованого спливання, кишеньки повинні надійно фіксувати вантажі, найчастіше для цієї мети служать липучки.

Однією з вимог техніки безпеки є можливість швидкого скидання вантажів в екстремальній ситуації. Сучасні жилети для вантажів фіксуються зручними застібками-фастексами, які можна легко розстебнути навіть у неопренових рукавичках. При виборі потрібно звернути увагу на можливість швидкого скидання жилета, тому що у критичній ситуації зняти жилет може бути життєво необхідним!

Де купити жилет для підводного полювання?

Компанія WGH виготовляє жилети для вантажів під різну кількість кишень. У нас Ви можете купити жилет для полювання, виконаний з високоякісних матеріалів з доставкою поштовими службами в будь-яке місто України.